140 výstupov Jožka Longauera na Manín v roku 2022

Nedávno sa nášmu členovi, Jožkovi Longauerovi, podarilo prekonať pekný míľnik v roku, 100 výstupov na Veľký Manín (17.10). Aktuálne ich má na svojom konte už 140. Nižšie si môžete prečítať Jožkove vyjadrenie:

„Ahoj tak na túto výzvu ma upozornil môj dlhoročný kamarát s ktorým sme vedeli zájsť na Veľký Manín v rámci stretnutia 1.januara… len tento rok sa ten môj novoročný výstup odložil až na 16.januára 2022, a tak si hovorím prečo neskúsiť dať si nejaké novoročné predsavzatie. Tak že sa skúsim nepriamo zúčastniť tejto výzvy a aspoň si trošičku zlepším kondičku. A tak bolo na výber z troch možností, vybrať si výstupy na tento náš kopček v počte 12-krát, 52-krát a 100-krát. A ja že sa hecnem a skúsim dať za rok tých 100 výstupov.“


… a tak sa začali prvé moje potulky na Velký Manín VM981.. tak som zvolil stratégiu ako dosiahnuť míľnik 100vystupou dokonca roka… Vychádzalo to na 2-3 krát do týždňa ( popri práci a iných aktivitách to bude veru dosť časovo náročné). Za prve dva mesiace sa my tých výstupou podarilo len 11-nasť… na koľko si človek ani počasie nevyberie..


A tak si v ,,duchu,, hovorím ,, Jožko,, ak ten cieľ tých 100 krát chceš do konca roka dosiahnuť musíš poriadne zabrať nech to odsýpa. Tak som začal postupne ako ,,usilovná včielka,, zbierať postupne tie výstupy na VM .. tak sa my to podarilo v predstihu 17.oktobra 2022.